Mama i Ja.

Wyprawa rowerowa z 3-latkiem wzdłuż polskiego wybrzeża.  

Relacje pojawiają się na tej stronie.


Celem wyprawy jest aktywne spędzanie czasu z dzieckiem poprzez wspólne odkrywanie uroków „bycia w drodze” z perspektywy dwóch kółek, czerpanie inspiracji z kontaktu z naturą, poznawanie nowych ludzi.
Każdy cyklista musi się też wykazać siłą charakteru – pokonywać swoje słabości i radzić sobie niejednokrotnie z trudnymi sytuacjami. Tę pasję życia, radość jaką przynosi jazda na rowerze, hart ducha oraz przekonanie, że każdy dzień może być przygodą chcę przekazać swojej 3,5-letniej córce. Podróż ma być dla nas treningiem uważności, zanurzaniem się w „tu i teraz” zgodnie z powiedzeniem, że celem jest już sama droga.

Planuję przejechać łącznie ok. 475 km – ze Świnoujścia do Helu. Dziennie zamierzam pokonywać ok. 40 km, uwzględniając czas na wypoczynek, zwiedzanie i różne atrakcje dla dziecka. Istotne jest dla mnie dostrzeganie klimatu mijanych przez nas miejsc, rozmowy z mieszkańcami małych wiosek oraz budowanie w dziecku przekonania, że warto wyruszyć w świat. W wolnych chwilach każdego dnia chcemy wspólnie z Jaśminką pisać bajkę inspirowaną naszą podróżą rowerową upiększając ją dzięciecymi ilustracjami(także angażując w działania artystyczne dzieci napotkane na trasie) oraz „skarbami natury” znalezionymi po drodze.

W tej chwili jesteśmy tu (usługa chwilowo nieaktywna):

Pozycja ustalana dzięki InstaMapper.com

Patronat medialny:

          

 

Sponsorzy: